Yaşlı Bakım Hizmetleri

Yaşlı Bakım Hizmetleri 

Doğa Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezlerinde 55 yaş üzerindeki desteğe ihtiyaç duyan bireylere konaklama ve bakım hizmetleri vermekteyiz. Ayrıca Evde Bakım Hizmetlerimizden…

Devamını Oku

Huzurevleri

Huzurevleri 

Sağlığınız bizim için önemlidir. Doğa Klinik ve Yaşam evleri ile Doğa Evde Bakım Hizmetlerinde Sağlık Hizmetleri birinci sırada yer alır.…

Devamını Oku

1 2

Bir misafirimizin yakınından...

Facebook ile paylaş...Google Plus ile paylaş...Twitter ile paylaş...

Sevgili Doğa Ailesi,

Aşağıdaki mesajımı sayfanızda paylaşmak istiyorum. Bunu nasıl yapacağımı bilemedim, size yolluyorum. Lütfen ya siz yayınlayın ya da nasıl paylaşabileceğimi bana anlatın. Teşekkürler. 6 ay önce, 5 yıldır birlikte yaşadığım ve hiç yanından ayrılmadığım annemle birlikte Doğa'ya geldiğimiz ilk gün hayatımda yaşadığım en zor günlerden biriydi.

Bu kararı almak zorunda kalışım, var olma sebebim olan anneme karşı bir vefasızlık, vicdan azabı hissiyatı içinde olmamı engelleyemiyordu. Tek tesellim annem iyileşinceye kadar burada kalacağı, sonra yine benim yanıma geleceğini düşünmem idi. Bu zorlu süreç asla tahmin edemeyeceğim çok şeyi öğretti bana.

Annemle beraber birkaç gün orada kaldım, annemi Doğa'ya, Doğa'yı anneme alıştırmak için. Annem ilk günden akranlarıyla sohbet ederek, muhteşem manzarasıyla terasta çayını kahvesini içerek, sımsıcak ve her daim güler yüzlü personeliyle kaynaşarak Doğa'ya alıştı hemen. Doğa ise ilk günden sevgiyle kucak açmıştı zaten İstiklal sultana. Benim ruh halimi hisseden sevgili kurum müdürümüz Oruç Bey ise, sadece annemin değil benim de alışmam için yardımcı oldu. Yine de o ilk gece annemi nasıl burada bırakıp gideceğim düşüncesinin verdiği çaresizlikle yatağımda sessizce ağladığımı itiraf etmeliyim. Sonunda uyumaktan vazgeçip terasa çıktım ve gece nöbetçi personelinden sevgili Haydar bey ile sohbet ettim.

Bu sohbet de tıpkı Oruç beyin yaptığı gibi terapi etkisi yarattı bende. Ertesi gün kat sorumlusu sevgili Fatma odamıza ışıklar saçarak geldi. Annem onu görünce çok sevdiği birini görmüşcesine gülümsüyordu. Hele sağlık personeli sevgili Serhat Bey, anneciğimi sultanım diyerek nasıl da mutlu ediyor, şımartıyordu. Her şey mükemmel görünüyordu. Herkesin profesyonel olduğu, kurumun iyi yönetildiği belliydi.

Tüm bu güzel gözlemlerime rağmen bir kaç gün sonra annemi orada bırakıp çıktığımda bitişik binanın önünde yığılıp kalmıştım üzüntüden. Annemle her gün telefonda konuşmaya başladım, sesi hep mutluydu, sağlığı daha iyiye gitmeye başladı, halinden çok memnundu. Annecim ne zaman geleceksin seni özledik dediğimde, orada çok mutlu olduğunu söyledi.

Bizim yanımızda yaşadığı yalnızlıktan kurtulmuştu aslında, Doğa'da akranları vardı arkadaşlık ettiği. Ben de eğer isterse, Antalya'da da böyle bir kurum bulabileceğimi, hiç olmazsa aynı şehirde olabileceğimizi söyledim. Ne dedi biliyor musunuz, Özlem o kadar iyiler ki, buradan ayrılırsam nankörlük etmiş olurum... Geçen ay annemi ziyarete gittim, yanında kaldım yine birkaç gün. Çok iyi görünüyordu, kesinlikle benim yanımda olduğundan çok daha iyi. Hepinize çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız, sayenizde aklım da gönlüm de çok rahat.

Sevgiler,
Özlem Şahingöz

Anlaşmalı Kurumlar

Foto Galeri

Bize Ulaşın

Sosyal Ağlar
Site İstatistikleri

Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Tüm
155
765
1688
11863
1500670