Sizden Gelenler

Facebook ile paylaş...Google Plus ile paylaş...Twitter ile paylaş...

 

Değerli Doğa Bakım Evi Ailesi Yaklaşık 4 yıl kadar önceydi. Annemizi Parkinson hastalığından kaybetmiştik. Babamızda 6-7 yıldır Alzheimer hastası idi. Önceleri beraber yaşamayı ona kendi evinde bakmayı denedik. Evden çıkıp kaybolmalar, camdan atlamaya kalkmalarla birkaç ayı beraber geçirdik. Fakat bu çok yıpratıcı bir süreç oldu hepimiz için. Bu konudaki çözüm arayışlarımızda Doğa Bakım Evi ile tanıştık.

Önceleri babamızı bilmediğimiz ve tanımadığımız bir ortamda bırakmak fikrini kabullenmemiz zor oldu. Fakat yetkilileri ve sağlık personelini tanıyınca güven oluştu ve Ağustos 2010 da babamızı Dragos şubesine emanet ettik. Tabi ilk zamanlarımız tedirgin ve üzüntülü geçti. Nasıl olurdu, uyum sorunu çeker miydi babamız düşüncesi ile. Sonra her şey olumlu gelişti. Babam ortama ve yeni arkadaşlarına alıştı. Bir süre sonra Sancaktepe şubesine geçtik.

Yaklaşık 4 yıl geride kaldı. Bu süreçte babamıza gösterilen ilgiyi, şefkati ve tahammülü kelimelerle anlatmam mümkün değil. Biz babamız olduğu halde ancak birkaç ay dayanabilmiş iken, burada çalışan personelin babamıza ve bu kadar farklı kişilikteki hastaya bir gün bile bıkmadan, güler yüzle ve sabırla verdikleri hizmet için ne kadar teşekkür etsem azdır. Her birine binlerce kez şükranlarımı sunuyorum. Allah her birinden razı olsun.

Babamız artık yok. Yaklaşık 2 ay önce babamızı kaybettik ve onu ahiret yolculuğuna uğurladık. Ben bütün Doğa Bakım Evi personeline bu özverili hizmetlerinden dolayı sonsuz teşekkürler ediyorum, iyiki varsınız.

Sevgiler
Cevdet Aras

Aşağıdaki mesajımı sayfanızda paylaşmak istiyorum. Bunu nasıl yapacağımı bilemedim, size yolluyorum. Lütfen ya siz yayınlayın ya da nasıl paylaşabileceğimi bana anlatın. Teşekkürler. 6 ay önce, 5 yıldır birlikte yaşadığım ve hiç yanından ayrılmadığım annemle birlikte Doğa'ya geldiğimiz ilk gün hayatımda yaşadığım en zor günlerden biriydi.

Bu kararı almak zorunda kalışım, var olma sebebim olan anneme karşı bir vefasızlık, vicdan azabı hissiyatı içinde olmamı engelleyemiyordu. Tek tesellim annem iyileşinceye kadar burada kalacağı, sonra yine benim yanıma geleceğini düşünmem idi. Bu zorlu süreç asla tahmin edemeyeceğim çok şeyi öğretti bana.

Annemle beraber birkaç gün orada kaldım, annemi Doğa'ya, Doğa'yı anneme alıştırmak için. Annem ilk günden akranlarıyla sohbet ederek, muhteşem manzarasıyla terasta çayını kahvesini içerek, sımsıcak ve her daim güler yüzlü personeliyle kaynaşarak Doğa'ya alıştı hemen. Doğa ise ilk günden sevgiyle kucak açmıştı zaten İstiklal sultana. Benim ruh halimi hisseden sevgili kurum müdürümüz Oruç Bey ise, sadece annemin değil benim de alışmam için yardımcı oldu. Yine de o ilk gece annemi nasıl burada bırakıp gideceğim düşüncesinin verdiği çaresizlikle yatağımda sessizce ağladığımı itiraf etmeliyim. Sonunda uyumaktan vazgeçip terasa çıktım ve gece nöbetçi personelinden sevgili Haydar bey ile sohbet ettim.

Bu sohbet de tıpkı Oruç beyin yaptığı gibi terapi etkisi yarattı bende. Ertesi gün kat sorumlusu sevgili Fatma odamıza ışıklar saçarak geldi. Annem onu görünce çok sevdiği birini görmüşcesine gülümsüyordu. Hele sağlık personeli sevgili Serhat Bey, anneciğimi sultanım diyerek nasıl da mutlu ediyor, şımartıyordu. Her şey mükemmel görünüyordu. Herkesin profesyonel olduğu, kurumun iyi yönetildiği belliydi.

Tüm bu güzel gözlemlerime rağmen bir kaç gün sonra annemi orada bırakıp çıktığımda bitişik binanın önünde yığılıp kalmıştım üzüntüden. Annemle her gün telefonda konuşmaya başladım, sesi hep mutluydu, sağlığı daha iyiye gitmeye başladı, halinden çok memnundu. Annecim ne zaman geleceksin seni özledik dediğimde, orada çok mutlu olduğunu söyledi.

Bizim yanımızda yaşadığı yalnızlıktan kurtulmuştu aslında, Doğa'da akranları vardı arkadaşlık ettiği. Ben de eğer isterse, Antalya'da da böyle bir kurum bulabileceğimi, hiç olmazsa aynı şehirde olabileceğimizi söyledim. Ne dedi biliyor musunuz, Özlem o kadar iyiler ki, buradan ayrılırsam nankörlük etmiş olurum... Geçen ay annemi ziyarete gittim, yanında kaldım yine birkaç gün. Çok iyi görünüyordu, kesinlikle benim yanımda olduğundan çok daha iyi. Hepinize çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız, sayenizde aklım da gönlüm de çok rahat.

Sevgiler,
Özlem Şahingöz

Annemin 6 yıl önce demans teşhisiyle tek sorumlusu olarak karşı karşıya kaldığımda dünyam başıma yıkılmıştı. Beş yıl evinde bakımını sağlamaya çalıştıktan sonra daha profesyonel bir bakıma ihtiyacı olduğunu düşünerek iyi bir bakımevi arayışına başladım.Yaptığım her araştırma ne yazık ki, huzurevlerine olan güvenimi yitirmiş olarak yeni bir yer bakma kararıyla sonuçlanıyordu.

Tam bu sırada daha önce Doğa’ya gelmiş olan bir yakınımın olumlu tavsiyeleriyle kurumunuzu ziyaret ettim. Son derece sıcak samimi, güven veren kişiler tarafından karşılanıp mis gibi kokan bir ortama girince galiba şansımız dönüyor dedim.

İkinci çocukluğunu yaşayan büyüklerimiz için burada her şeyin en iyisi düşünülmüş sevgi dolu yönetici ,hemşire ve bakıcılar hazır beklemekteydi. Kurucularınızın işlerini severek yapmaları her gün heyecanla işlerinin başında olmaları yöneticinin kurumu ve ekibini ciddi bir şekilde denetlemesi beni çok etkiledi. Bir Pazar günü kurum sahibinin evinde tatil yapabilecekken gelip yeni alınan renkli ve çeşitli şekillerdeki pufları en az 5 yer değiştirdikten sonra büyüklerimiz için en iyi yeri bulma çabası beni çok mutlu etti. Bu ufak bir gözlemdi ama işlerini severek, heyecanla ve önemseyerek yaptıklarını gösteriyordu.

Öncelikle bizlere bu uzun ve zor yolculukta yalnız olmadığımızı hissettirdikleri, bu hastalıkta bence en önemli gıda olan sevgi ve güveni verdikleri, kaliteli bakım sağladıkları, bence en zor işlerden birini başardıkları için kurumun genç, kültürlü, dinamik sahiplerine, başarılı yöneticisine ve gizli melekler olarak gece gündüz demeden çalışan hemşire ve bakıcılara kısacası tüm DOĞA ÇALIŞANLARINA annem ve kendi adıma çok teşekkürler. İyi ki varsınız iyi ki sizleri tanıma şansım oldu. Annem bir yıl öncesine göre çok daha sağlıklı ve mutlu TEŞEKKÜRLER DOĞA...

Nuran Öz
Annemi 6 ay önce kendi evinden Doğa'ya getirdiğimdeki üzüntümün, yerini şimdi huzura bırakışını fark ediyorum. Sabır, sevgi, şefkat, bakım ve nezaketle sarıp sarmaladığınız biricik anneme benden daha iyi baktığınıza her gün canlı internet bağlantısıyla şahit oluyorum. Anneme sıcacık bir yuva yaratan herkese teşekkürlerimle.

Zeynep Doğusoy
Çok Sevgili Doğa Ailesi,
Bugün anneannemin ve bizlerin, sizlerle tanışma yıldönümü. Tam bir sene önce bugündü anneannemin sizinle kalmaya başlaması......Anneanneme gösterdiğiniz sevgi için tekrar teşekkürler...

Ferah ve Asiye Dalkılıçlar
Teyzemin yaş günü için onu ziyarete Doğa Bakımevi’ne gittim. Biraz buruktum çünkü teyzem yaş gününü ilk kez evden uzakta geçirecekti. Gittiğimde gözlerime inanamadım. Teyzem balonlarla oynuyordu. Gözlerindeki sevinci anlatamam. Oğlumun yuvadaki hali gözümün önüne geldi. Teyzem bir doğum günü çocuğu gibi saçları taranmış, şık giydirilmiş ve en önemlisi çok mutluydu. Herkese sonsuz teşekkürler.....

Tülay GÜR
İnsanın ona hayat veren annesini bakımevine yatırma kararı o kadar zor bir karar ki... Bu kararı verirken en önemlisi ihtiyaç, güven. Doğa'da önceki işleri uzun yıllar annem gibi hastaların beslenmesi ve bakımı olmuş kurucularıyla tanıştım. Hastanın ihtiyacını bilen, yakınınızı sizden önce düşünen kişiler. Çok cana yakın işini bilen bir ekip kurmuşlar. Dünyayla iletişimi kesilen annem benden çok uzaktaymış gibi de hissetmiyorum. Anneme hep yakınım çünkü internetten izleyebiliyorum. Sadece o ana değil görüntü kayıtlarına da ulaşabiliyorum.

Gülin Yücetürk
Çok değerli dostum Hadi Çaman Doğa’da sevgiyle kucaklanıp bakıldı. Onun son günlerini huzur içinde geçirdiğini görmek yüreğime su serpiyor. Herkese çok teşekkürler.

Füsun Erbulak
Geçen yıldan bu yana Doğa Bakımevi’nde kalmakta olan eşime gösterilen bakım, ilgi ve gerekli hizmetlerin sevgiyle yapılması beni ve çocuklarımı ziyadesiyle memnun etmektedir. Bu sıcak kanlı, sevgi dolu hizmetlerinden dolayı tüm personele sonsuz sevgilerimi sunarım.

Yusuf Dayı

Anlaşmalı Kurumlar

Foto Galeri

Bize Ulaşın

Sosyal Ağlar
Site İstatistikleri

Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Tüm
164
765
1697
11872
1500679