Kızıltoprak Yaşlı Bakım Merkezi

Facebook ile paylaş...Google Plus ile paylaş...Twitter ile paylaş...

Doğa Kızıltoprak Klinik Evi, 2010 yılında Türkiye’nin “Solunum cihazına bağlı hasta bakabilen ilk yaşlı bakım merkezi” olarak 44 yatak kapasitesi ile Anadolu yakasının her bölgesinden rahat ulaşımın sağlanabildiği Kızıltoprak Kadıköy bölgesinde hizmete açılmıştır. 

Tam zamanlı kurum Doktoru, 7/24 görevli yaşlı bakım personeli, hemşire ve hastabakıcılarla; özellikle ileri seviyede bakıma ihtiyacı duyan ve yatağa bağımlı yaşlılara, her türlü bakım ve destek hizmetinin verilebildiği bir ünitedir.

Donanım olaak her türlü tıbbi ekipman ve malzemeyi bünyesinde barındıran Kızıltoprak şubesinde, yatak yaralarına karşı havalı yatak sistemleri, pozisyon verilebilen hastane karyolaları ve kesintisiz oksijen ve solunum desteği sağlayabilen enerji sistemleri kullanılmaktadır.

Diğer tüm DOĞA şubelerinde olduğu gibi Kızıltoprak Klinik Evi’nde de güvenlik kameraları aracılığıyla canlı ve arşiv kayıtlarını takip etmek mümkündür.

Odalarımız

Doğa - Kızıltoprak Klinik Evi'nde odalar her türlü bakım ihtiyacına cevap verebilecek şekilde tasarlanmıştır. Tek, iki, üç ve dört kişilik odalar şeklinde düzenlenen kurumda tamamı pozisyon verilebilir hastane yatakları kullanılmaktadır. İhtiyaç halinde her yatakta kullanılmak üzere dekübit ülserini (yatak yarası) önleyecek havalı yatak sistemimiz mevcuttur.

Doğa - Kızıltoprak Klinik Evi'miz kesintisiz enerji sağlayacak jeneratör sistemi ile güçlendirilmiştir. Böylelikle bir elektrik kesintisi sırasında yaşanabilecek olumsuzlukları engelleyerek solunum cihazına bağlı hasta bakımı da mümkün olmaktadır.

Odalarımızda yatak, gardırop, komedin ve tv haricinde ihtiyaca göre gereken tıbbi cihazları da bulundurabilmekteyiz.

Hizmetlerimiz

Doğa - Kızıltoprak Klinik Evi'nde verdiğimiz sağlık hizmetlerimizi kurum doktorumuz Nermin Çelik yönetmektedir. Haftanın 6 günü mesai saatleri içerisinde ünitelerimizde kalan yaşlılarımız ile birlikte olan Dr.Nermin Çelik, konsültan hekimimiz ve 7/24 görevli hemşirelerimiz ile birlikte gerekli tedavi ve takipleri gerçekleştirmektedirler.

Şubemizde aktif olarak yatağa bağlı hasta bakımı yapılmaktadır. Başta nörolojik hastaların bakımı olmak üzere, enteral ve parenteral beslenme sistemlerini, NGS ve PEG uygulamaları yapılabilmekte, trakeaostomi açılmış hastalara ve solunum cihazına bağlı entübe edilmiş hastalara bakım hizmeti verilebilmektedir.

Doğa - Kızıltoprak Klinik Evi'nde jeneratör desteği ile kesintisiz enerji ihtiyacı karşılanmıştır. Bu sayede ventilatör'e bağlı (solunum cihazı) hastaların bakımları da mümkün olabilmektedir. İhtiyaç duyulduğu anda aspirasyon müdahalesi, mesane lavajı gibi tıbbi müdahaleler ile her türlü hemşirelik uygulaması da yine şubemizde eksiksiz olarak sunulmaktadır.

Yaşlı destek hizmetlerimizi, yine 7/24 görevli hemşireler ve yaşlı destek personeli ile vermekteyiz. İhtiyaç duyulan her anda sakal tıraşından tırnak kesimine, yatak banyosundan beden temizliğine kadar tamamı konusunda eğitim almış ekibimiz yanınızda olacaktır.

Menülerimiz diyetisyen kontrolünde planlanıp tamamı profesyonel aşçılar tarafından günlük olarak hazırlanmaktadır. Günde 3 ana ve 2 ara öğün olmak üzere toplam 5 öğünden oluşan listemiz ile damak tadından ödün vermeden sağlıklı beslenmeye özen gösteriyoruz. Tabii ki diyabetik konuklarımızı da unutmuyor, menüleri için mutfağımızdan özel diyet ürünler hazırlıyor ve sunuyoruz.

Temizlik, çamaşırhane, teknik hizmetler ve lojistik hizmetleri gibi destek hizmetleri ilgili ekibimiz tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Acil durumlarda 112 servisinden hizmet almaktayız. Merkezi konumu ve teşekküllü hastanelere yakınlığı sayesinde ivedilikle gerçekleştirilen nakiller haricinde anlaşmalı ambulans firmalarımız ile arzu edilen özel transferler sağlanmaktadır.

Konum ve İletişim Kadıköy ilçesinin Kızıltoprak semtinde bulunan bakımevimiz, özel ve devlet hastanelerine çok yakın konumdadır. Bu konum, hastalarımızın genel durumlarında bozulma halinde kısa sürede hastaneye sevklerini olanaklı kılmaktadır. 1200 m’lik üç katlı müstakil bina, geriatrik (yaşlı tıbbı) bakımın gereklerine göre düzenlenmiştir.
Her köşesi güvenlik kameralarıyla izlenen kuruluşumuz, yangın olasılığına karşı duman detektörlü alarm sistemi ile donatılmış, güvenlik, yangın merdiveni çelik kapılarla desteklenmiştir.

Zühtüpaşa Mah. Yıldız Rona Sk. No:7 Kızıltoprak Kadıköy - İstanbul

+90 (216) 450 24 24 (pbx)

+90 (216) 337 05 61 (fax)

kiziltoprak@huzurevi.com.tr

{mosmap width='600'|height='500' | lat='40.988208' |lon='29.040553'| zoom='16'| controltype='UI'| text='DOĞA KIZILTOPRAK HUZUREVİ

Zühtüpaşa Mah. Yıldız Rona Sk. 
No:7 Kızıltoprak Kadıköy - İstanbul'| tooltip='tooltip'}

Fotoğraflar
  • k-1
  • k-2
  • k-3
  • k4

Anlaşmalı Kurumlar

Foto Galeri

Bize Ulaşın

Sosyal Ağlar




Site İstatistikleri

Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Tüm
558
557
5216
15391
1504198