Sancaktepe Yaşlı Bakım Merkezi

Facebook ile paylaş...Google Plus ile paylaş...Twitter ile paylaş...

DOĞA Sancaktepe Yaşlı Bakım Merkezi, Sancaktepe’nin merkezinde 3.300 m2 kapalı alana kurulmuş ve 2011 yılından beri hizmet vermekte olan şubelerden biridir. 74 yatak kapasiteli 39 odalı ünitede Demans ve Alzheimer başta olmak üzere her türlü geriatrik bakım ve destek hizmeti verilmektedir.

6 katlı yaşam alanında, 4 servis katının yanı sıra teras katı sosyal alanı, mutfak ve çamaşırhane, katlarında 7/24 görevli sağlık personeli, sertifikalı hastabakıcılar, temizlik ve mutfak ilekafeterya görevlileri hizmet vermektedirler. Yaşlıların her türlü bakım ve kişisel ihtiyaçlarına karşılık verilebilen Sancaktepe ünitesi aynı zamanda DOĞA Grubu’nun Genel Merkezi’ni de içinde barındırmaktadır.

Düzenli kurum doktoru ziyaretleri ile konukların genel sağlık durumlarının kontrol altında tutulduğu şubede; tansiyon – şeker – ilaç & sıvı ilaç – yara bakımı – pansuman – enjeksiyon – aspirasyon – enteral beslenme (NGS - PEG) gibi tüm hemşirelik uygulamalarının yanı sıra hemen her branştan konsültan hekimlerle de gerekli takipler yapılmaktadır.

İnternet üzerinden hem canlı hem de arşiv kayıtlarıyla tüm yaşlıların yakınları tarafından izlenebildiği şeffaf güvenlik sistemleri tüm binada 60 kamerayla aktif olarak kullanılmaktadır.

Her türlü konuk profiline hizmet verebilen klinik evinde, kısa ya da uzun süreli konaklama alternatiflerinin yanı sıra hem bakım hem de rezidans imkanı bulunmaktadır.

Odalarımız

Doğa - Sancaktepe Klinik Evi'nde tek, iki, üç ve dört kişilik odalar şeklinde düzenlenmiş toplam 42 oda ve 90 yatak kapasitesi ile hizmet vermekteyiz.

Odalarımızda ihtiyaca göre hastane yatağı veya normal yatak, gardırop, komedin ve tv gibi tüm konfor imkanları mevcuttur.

Dekübit ülseri (yatak yarası) oluşmaması için havalı yatak desteği ile yine ihtiyaca göre gereken tıbbi cihazların da kurulabildiği odalarımızda dilediğinizde sağlık personelini çağırabileceğiniz acil durum butonları bulunmaktadır.

 

Hizmetlerimiz

Doğa - Sancaktepe Klinik Evi'nde verdiğimiz sağlık hizmetlerimizi kurum doktorumuz Nermin Çelik yönetmektedir. Haftanın 6 günü mesai saatleri içerisinde ünitelerimizde kalan yaşlılarımız ile birlikte olan Dr.Nermin Çelik, konsültan hekimimiz ve 7/24 görevli hemşirelerimiz ile birlikte gerekli tedavi ve takipleri gerçekleştirmektedirler.

Şubemizde sağlıklı yaşlılarımız için sunduğumuz konaklama ve sağlık hizmetleri ile yatağa bağlı hasta bakımı yapılmaktadır. Alzheimer, Demans, Parkinson gibi nörolojik hastalıklar başta olmak üzere, enteral ve parenteral beslenme sistemleri, NGS ve PEG uygulamaları, trakeaostomi açılmış hastaların bakımı, aspirasyon müdahalesi, mesane lavajı gibi tıbbi müdahaleler ile her türlü hemşirelik uygulaması hizmetleri de yine şubemizde eksiksiz olarak sunulmaktadır.

Yaşlı destek hizmetlerimizi, yine 7/24 görevli hemşireler ve yaşlı destek personeli ile vermekteyiz. İhtiyaç duyulan her anda sakal tıraşından tırnak kesimine, yatak banyosundan beden temizliğine kadar tamamı konusunda eğitim almış ekibimiz yanınızda olacaktır.

Menülerimiz diyetisyen kontrolünde planlanıp tamamı profesyonel aşçılar tarafından günlük olarak hazırlanmaktadır. Günde 3 ana ve 2 ara öğün olmak üzere toplam 5 öğünden oluşan listemiz ile damak tadından ödün vermeden sağlıklı beslenmeye özen gösteriyoruz. Tabii ki diyabetik konuklarımızı da unutmuyor, menüleri için mutfağımızdan özel diyet ürünler hazırlıyor ve sunuyoruz.

Temizlik, çamaşırhane, teknik hizmetler ve lojistik hizmetleri gibi destek hizmetleri ilgili ekibimiz tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Acil durumlarda 112 servisinden hizmet almaktayız. Merkezi konumu ve teşekküllü hastanelere yakınlığı sayesinde ivedilikle gerçekleştirilen nakiller haricinde anlaşmalı ambulans firmalarımız ile arzu edilen özel transferler sağlanmaktadır.

Konum ve İletişim

Sancaktepe ilçesinde bulunan bakımevimiz İstanbul Anadolu yakasındaki özel ve devlet hastanelerine çok yakın mesafededir. 3 bin metrekare kapalı alanda kurulan Doğa Çekmeköy, konuklarına tam teşekküllü bir yaşlı bakım kuruluşu olarak hizmet vermektedir. Her köşesi güvenlik kameralarıyla izlenen bina, yangın olasılığına karşı duman detektörlü alarm sistemi ile donatılmış, güvenlik, yangın merdiveni ve çelik kapılarla desteklenmiştir.

Meclis Mahallesi Kaşgarlı Sokak No:15 Sancaktepe - İSTANBUL

+90 (216) 621 33 33 (pbx)

+90 (216) 621 66 99 (fax)

sancaktepe@huzurevi.com.tr

{mosmap width='600'|height='500' | lat='41.011022' |lon='29.204798'| zoom='16'| controltype='UI'| text='DOĞA SANCAKTEPE HUZUREVİ

Meclis Mah. Kaşgarlı Sok. No 15
P.K:34782 İSTANBUL / TÜRKİYE'| tooltip='tooltip'}

Fotoğraflar

  • foto-1
  • foto-2
  • foto-3
  • foto-4
  • foto-5
  • foto-6
  • foto-7
  • foto-8

Anlaşmalı Kurumlar

Foto Galeri

Bize Ulaşın

Sosyal Ağlar
Site İstatistikleri

Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Tüm
560
557
5218
15393
1504200